flag flag

 معرفی واحد


بیماران بین المللی IPD

تیم بیماران بین الملل بیمارستان بیستون :

ریاست بیمارستان:دکترافشین قاسمی

پزشکان واحد بین الملل:دکتر فهیمه ضیایی،دکتر نادرچهری

کارشناس واحد بیماران بین الملل: صبا سنجری

 مسئول IT :حسام نیکتاش

مسئول پذیرش و ترخیص:فرزاد صفری

شماره تماس ثابت : +988338321705داخلی ۳۵۵

شماره تلفن همراه:+989014615929 صبا سنجری

مترجم زبان انگلیسی:09183397954 شبنم رستمی  

موقعیت مکانی :  طبقه همکف - اتاق IPD


تعریف دپارتمان بیماران بین الملل IPD

توریسم درمانی یا گردشگری سلامت سفری است که با هدف درمان به کشور دیگری انجام می شود.  از دلایل این نوع گردشگری، عدم وجود شیوه های درمانی مشابه ، هزینه های بالا و عدم وجود تکنولوژی های پیشرفته درمانی در کشور مبدا می باشد ، از سویی دیگر با توجه به تعرفه های پزشکی مناسب در ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه و ارائه خدمات پزشکی و پرستاری با کیفیت بین المللی تعداد زیادیبیماران ، تمایل دارند تا برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر نمایند و این امر خود سبب گردیده تا یکی از قطب های گردشگری سلامت در منطقه، کشور عزیزمان باشد.

در این راستا بیمارستان بیستون با توجه به ظرفیت های بالفعل و بالقوه، دستاوردهای موفق بین المللی و پیشتازی در عرصه مدیریت نوین خدمات سلامت توانست در ارزیابی وزارت بهداشت مجوز پذیرش بیماران بین المللی را دریافت نماید. 

خدمات IPD :

دپارتمان بیماران بین المللی  IPD  بیمارستان از کارشناسان متخصص و پزشکان مجرب مسلط به زبان های بین المللی تشکیل شده که به صورت 24 ساعته بستر ارائه خدمات سلامت را به بیماران بین المللی مهیا می سازد.

·         حضور مترجم مقیم مسلط به زبانهای عربی، انگلیسی و ترکی و کردی در این مرکز توانسته است ، از لحظه ورود به کشور تا ترخیص از بیمارستان را برای بیماران تسهیل نماید به گونه ای که هیچگونه خلل ارتباطی در این زمینه ایجاد نشود .

·         کارشناس ارشد IPD مسئول هماهنگی نحوه حضور بیماران بین الملل در بیمارستان است در این راستا جهت کوتاه نمودن مسیر ارائه خدمات،حضور پرستار خوش آمدگویی در لابی و حضور کارشناس در بیمارستان توانسته است اهرم های موثری برای این دپارتمان ایجاد نماید .

·         ایجاد فضای اقامتی مبتنی بر فرهنگ بیمار در بیمارستان ، یکی از مزیت های رقابتی بیمارستان بیستون محسوب می گردد. مجهز بودن بخش های بستری به رسانه های تصویری و مکتوب بین المللی مصوب وزارت ارشاد، ارائه منوی غذای مبتنی بر ملیت بیمار به زبان عربی/کردی و وجود بخش مجزا با امکانات هتلینگ و پرستاران مسلط به دوزبان کردی و انگلیسی در این بخشو اخذ تفاهم نامه به شهرهای کردنشین کشور عراق، از اهم اقدامات صورت گرفته است.

·         در راستای کاهش دغدغه های اقامتی و مسافرتی بیماران و همراهان وی ، ایجاد بستر همکاری با هتل های مختلف در درجات متنوع تشریفات ازجمله همکاری نزدیک با هتل بین المللی پارسیان؛ و بهره مندی از تورهای گردشگری داخل کرمانشاه توانسته است بار نگرانی بزرگی را از دوش ایشان بردارد.

·         با توجه به شرایط بیمار و در صورت تمایل امکان همراهی وی ازمرز خروجی تا بیمارستان و بالعکس توسط کادر درمانی ویژه مهیا می باشد.

·         ترجمه کلیه اوراق و فرم های بیمارستان به زبان انگلیسی توانسته است گام مهمی را در راستای حفظ حقوق بیماران بردارد. در این راستا انجام نظرسنجی های روزانه از بیماران بین الملل در تکنیک های مختلف(پرسشنامه بین المللی-مصاحبه حضوری و یا ایمیل به بیمارستان) و انجام اقدامات اصلاحی در کمتر از حداکثر 12 ساعت توانسته است در تبیین و تنویر حقوق بیماران موثر واقع گردد .

·         ویزیت های روزانه پزشک IPD از تمامی بیماران بین المللی در بیمارستان و تیم مجرب و فوق تخصصی پزشکان این حوزه یکی از محورهای اعتماد بیماران به بیمارستان بیستون می باشد.

·         ارائه صورتحساب به زبان انگلیسی درصورت درخواست بیمار به همراهMedical Report در زمان ترخیص ، سبب ایجاد اطمینان خاطر در بیماران جهت ادامه درمان در کشور و یا مرکز دیگری گردیده است.

.